Dimash Qudaibergen, Beşiktaş Stadyumu’nda dinleyicileriyle buluştu

Kazak sanatçı Dimash Qudaibergen, BWO Entertainment, Yıldızlar Organizasyon ve Gain Medya iş birliği ile 24 Mayıs 2024 Cuma günü Beşiktaş Stadyumu’nda dinleyicileriyle buluştu.

Dimash konserde Türkçe şarkılar da söyledi. Haluk Levent ile ‘Gesi Bağları’ türküsünü birlikte söyleyen ikiliye binlerce kişi eşlik etti.

DOĞUM GÜNÜNÜ SAHNEDE KUTLADI

Sanatçı, doğum gününü sahnede kutladı. 30 yaşına giren sanatçıya sahnede pasta kesildi.

KONSERE YAKLAŞIK 20 BİN TURİST GELDİ

Kariyerine, klasik unsurlar ve geleneksel Kazak müziğini pop müzikle birleştirerek çağdaş müzik alanında devam eden Dünyanın en büyük seslerinden biri olarak kabul edilen Dimash Qudaibergen, D2’den D8’e kadar uzanan 6 oktav genişliğinde bir ses yelpazesine sahip. Çok küçük yaşlarda şarkı söyleyerek piyano çalmaya başlayan Dimash, 2017 yılında ses yarışmasına katıldığı Çin’de büyük ün kazandı. Altı enstrüman çalabilen Dimash, 12 dilde sergileyebildiği performanslarla ilgi görüyor.

Sanatçının başta Çin, Rusya, Kazakistan ve Avrupa olmak üzere dünyanın 120’den fazla ülkesinde 50 milyondan fazla fanı bulunuyor.

Türkiye’deki konserine de Çin’den Rusya’ya, Avrupa’dan Kazakistan’a kadar dünyanın 80’den fazla ülkesinden bilet alan pek çok uluslararası müziksever geldi.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir